logo

Ošetřující a zklidňující gel při prořezávání zoubků

S láskou a šetrně

Trápí vaše miminko teplota, bolesti bříška, zoubky nebo nespavost? Hledáte způsob jak mu ulevit bez chemie? Lék Viburcol nabízí přírodní řešení – tyto homeopatické čípky obsahují pouze léčivé byliny a minerální látky. Lze je užívat již od prvního dne věku miminka.

flower-tripple.png

Pomoc, bolí mě bříško!

Bolesti bříška dokáží miminka pěkně potrápit. Bolest, kterou pociťují, u nich vyvolává neklid, což se samozřejmě negativně podepisuje na základních potřebách dítěte, kterými jsou spánek a krmení. Roztáčí se kolotoč pláče dítěte a nervozity rodičů. Příčinou bolestí bývají většinou obyčejné prdíky, které někdy u ležícího miminka špatně odcházejí. Lék Viburcol může miminkům šetrně ulevit a přitom nezatěžovat jejich organismus. Vyroben je z léčivých bylin, tradičně užívaných v homeopatii. Užívá se ve formě čípků, které lze jednoduše aplikovat i těm nejmenším již od prvního dne věku. Kojenci do šesti měsíců by měli dostávat maximálně dva čípky denně, starší děti při akutních potížích jeden čípek po dvou hodinách a po zmírnění obtíží jeden čípek dvakrát až třikrát denně. Kromě podávání čípků můžete vyzkoušet jemnou masáž bříška anebo s miminkem „cvičit“ tak, že mu budete jemně střídavě krčit nožičkama směrem k bříšku. Důležité je také to, co maminka jí.  Kojící ženy by proto měly vynechat ze svého jídelníčku potraviny, které je nadýmají, anebo zkusit pít čaje proti nadýmání. Ačkoli nejsou bolesti bříška u dětí považovány za závažný problém, měly by maminky v případě, že bolesti neustupují, navštívit lékaře.

flower-tripple-white-2.png

Rostou nám zoubky

Prořezávání a růst prvních zoubků je pro mnoho dětí i jejich rodičů obtížným obdobím. Dítě nemůže spát, často odmítá pít, je rozmrzelé a pláče. Někdy má i zvýšenou teplotu nebo může mít i průjem. I v těchto případech může pomoci Viburcol. Při problémech s prořezáváním prvních zoubků podávejte čípky Viburcol podle doporučeného dávkování. Také pořiďte dítěti kousátko, na trhu jsou různé druhy. Uleví i chladivé obklady. Zkusit můžete i zklidňující gel, kterým se dáseň potírá. Účinná může být i masáž bolavé dásně prsťáčkem. To je speciální kartáček pro miminka. Stejně jako s gely se při výběru kartáčku obraťte na lékárny.

Zvýšená teplota a horečka u dětí

Zvýšená teplota nebo horečka se častěji vyskytuje u dětí než u dospělých. Zvyšuje protizánětlivou obranyschopnost dítěte aktivizací bílých krvinek, tvorbu protilátek, ničí řadu bakteriálních patogenů a ovlivňuje činnost celé řady tělesných systémů. Cílem není za každou cenu okamžitě a rychle teplotu snižovat. Obranný systém organismu novorozenců i starších dětí ale může překročit běžnou obrannou reakci. Pak mluvíme o hyperpyrexii, která může poškodit i mozek. Jsou i vážně nemocné děti, a přitom se jejich teplota pohybuje kolem 38 °C, jindy naopak má dítě teplotu 40 °C, a lékařským vyšetřením se nezjistí žádná závažnější choroba.

Čtěte mu, hrajte si s ním a buďte u něj

Úplně obecně jsou nemoci u dětí vlastně nutné, a to pro vývoj a vybudování imunitního systému. Měli bychom proto dětem dopřát čas, aby nemoc mohly řádně prodělat. Platí, že bychom měli posilovat samouzdravující síly, ale nepotlačovat symptomy. Horečka je důležitá pro znovuobnovení rovnováhy v organismu. Až do teploty organismu 38,5° C můžete tuto zvýšenou teplotu nechat v klidu jeden až dva dny na tělo působit. Pokud horečka přesáhne 38,5 °C, je důležité dítě dobře pozorovat a případně kontaktovat ošetřujícího lékaře.

V závislosti na tom může vhodný homeopatický lék pomoci zmírnit a regulovat příznaky, poraďte se s odborníkem. Měřte svému dítěti teplotu dvakrát až třikrát denně.

Dítě, které má horečku, potřebuje více tekutin než obvykle, protože kůží odvádí teplo a tekutiny. Musí proto dostávat hodně pít. Obecně je lepší podávat tekutiny v malém množství, ale častěji, pokud je to nutné, i po lžičkách. Kromě vody jsou vhodné čajové směsi z tymiánu, lipových a heřmánkových květů, případně zředěný džus. Pokud má vaše dítě dostatek tekutin, nevadí, pokud pár dní pořádně nejí. Je vhodné často měnit ložní povlečení a ručníky.

Co je důležité – větrejte pravidelně po dobu pět minut – po tuto dobu by dítě mělo být v jiné místnosti.

Také dodatečná péče podporuje ozdravný proces. Nemocné děti jsou často unavené a podrážděné. Hodně spí, a když jsou vzhůru, mají rády u sebe rodiče. Rodičům mohou připadat přecitlivělé a choulostivé. Je úplně v pořádku, pokud vaše dítě trochu rozmazlujete. Čtěte mu, hrajte si s ním a buďte u něj.

Kdy s dítětem k lékaři?

Ihned pokud:

  • se celkový stav dítěte zhorší, dítě dýchá jen s obtížemi a je zmatené a vznětlivé
  • má ztuhlou šíji
  • má horečku přes 38 °C a je mladší než 3 měsíce nebo teplotu vyšší než 40 °C v jakémkoliv věku
  • nereaguje a jde sotva vzbudit
  • má šedivou pleť na obličeji
  • má suché sliznice a málo pije

V průběhu 24 hodin, pokud:

  • horečka trvá déle než 5 dní
  • dítě navíc bolí uši nebo v krku